تبلیغات
بزرگترین گالری عکس بازیگران ایرانی و خارجی - عکس های کنسرت رضا صادقی در اصفهان
بزرگترین گالری عکس بازیگران ایرانی و خارجی
EBux.IR


مرتبه
تاریخ : دوشنبه 2 آبان 1390 داغ کن - کلوب دات کام

عکس کنسرت رضا صادقی در اصفهان

 

 

کنسرت رضا صادقی طی دوشب (۲۸ و ۲۹ مهرماه) در تالار رودکی اصفهان برگزار شد. اصفهان چند سالی است که میزبان گروه‌های موسیقی و کنسرت‌ها شده است و یکی از شهرهایی است که تعداد زیادی برنامه را به خود دیده است و این‌بار نیز میزبان رضا صادقی بود. این کنسرت به همت محمد مرشدی یکی از کنسرت گزاران و برنامه گذاران موسیقی این شهر و از کسانی که بیشترین تعداد اجرای برنامه موسیقی را در کارنامه خود داشته، برگزار شد. از حاشیه‌های جالب قبل از اجرای کنسرت اذحام انبوه زیادی از جمعیت روبروی هتل محل اقامت رضا صادقی بود که این امر موجب بروز مشکلاتی جهت خروج رضا صادقی از هتل و رفتن به سالن کنسرت شد. گزارشی که پیش روی شماست از شب اول اجرای این کنسرت است:

http://www.musicema.com/images/pgimg_image1_1_1169.jpg

در‌های سالن کنسرت ساعت ۸ شب باز و کنسرت ساعت ۸ و نیم شب آغاز شد. در اجرای این کنسرت نظم خاصی حاکم بود و این کنسرت با کمترین تاخیر یا به جرات می‌توان گفت بدون تاخیر شروع شد.
http://www.musicema.com/images/pgimg_image4_1_1169.jpg

هر چند سالن رودکی از نظر صدایی وضعیت خوبی ندارد و سالن اجرای زنده کنسرت نیست اما وضعیت نور‌پردازی در این کنسرت در حد قابل قبولی بود هر چند رضا صادقی از وضعیت صدا شکایت داشت و این موضوع را در حین اجرا هم اعلام کرد.

http://www.musicema.com/images/pgimg_image6_1_1169.jpg

با شمارش معکوس گروه مشکی پوشان روی صحنه آمدند و در ‌‌نهایت رضا صادقی نیز در میان تشویق حضار روی سن آمد.

http://www.musicema.com/images/pgimg_image5_1_1169.jpg

صادقی کار خود را با قطعه «منو تو آغوشت بگیر می‌خوام بخوابم» آغاز کرد که با استقبال حضار همراه بود. پس از این قطعه وی به حضار خوش آمد گفت و سپس افزود: «نمی‌دانم چرا به این شهر نگفتند کل جهان ومی گویند اصفهان نصف جهان. نصف زیبایی‌ها جهان را می‌شه اینجا دید در عین حال ان نصفه دیگر نصف هنر و فرهنگ جهان در این شهر دیده می‌شه. جلوی اصفهانی‌ها که از هنر خیلی می‌دونند و هنر‌شناس هستند اجرا کردن خیلی سخته. چند حرفی که تکراری هست اما باید بگم. یکی به یاد همه اونهایی که جان دادند تا ما جان داشته باشیم شهدای عزیز. دیگه هنرمندهایی که بین ما بودند و الان نیستند مثل زنده یاد ناصر عبداللهی، زنده یاد بابک بیات، هنرمندی از جنس اصالت مرحوم مشکاتیان و بی‌معرفتیه از یک صدای پر آوازه یاد نکرد خسرو شکیبایی. می‌خوهم از کسی نام ببرم که همیشه ماندنیه و هست و صداش و قدرت صداش و اصالت صداش همیشه پا برجاست ستون تخت جمشید هنر موسیقی اصیل ایران استاد شجریان. من همیشه گفته‌ام اصفهان شهر دوم من هست من اولین طغیانی که کردم در نوجوانی بود که از بندرعباس به اصفهان آمدم و ۱۰ ۱۲ روز اصفهان بودم و احساس کردم همه دنیا را فتح کردم. به احترام همه کسایی که گفتم ۱۰ ثانیه از جاتون بلند بشید و دست بزنید.»

http://www.musicema.com/images/pgimg_image12_1_1169.jpg

رضا صادقی سپس از جوان ناکامی صحبت کرد که سه سال پیش در کنسرت او در اصفهان بوده و اکنون در بین ما نیست و آهنگ اول خودش را به او تقدیم کرد و از حضار خواست صلواتی برای شادی روحش بفرستند.

http://www.musicema.com/images/pgimg_image13_1_1169.jpg

سپس با گفتن «من رضا صادقی عاشقتونم» کار بعدی خود «بده دستاتو به من تا باورم شه پیشمی....» را شروع به خواندن کرد.

http://www.musicema.com/images/pgimg_image7_1_1169.jpg

رضا صادقی پس از این اجرا با تک نوازی پیانو بصورت زیبایی شروع به خواندن آهنگ «خدا را چه دیدی شاید با تو باشم شاید با این نگاهت از غم رهاشم....»

http://www.musicema.com/images/pgimg_image10_1_1169.jpg

پس از این اجرا رضا صادقی از نور‌پرداز خواست برخی چراغ‌ها سن را خاموش کند و گفت: «من اعتقاد دارم وقتی یه حرفی را بهم می‌زنند من برعکس ان حرف را نگاه می‌کنم و می‌بینم چقدر مثبت هست و چقدر می‌تواند خوب باشه و چقدر می‌توانم زندگی کنم بجای اینکه زنده باشم بجای اینکه دو دوتا زندگی را بچسبم و بجای اینکه چرتکه‌ای باشم می‌تونم آدم باشم اما مثلا شاعر می‌گه چراغ‌ها را خاموش کن هوا هوای درده. پس یه نقدی انجام بدیم با وجود چراغ‌های خاموش و هوای درد همیشه باید این را با هم بخونیم» و با همراهی حاضرین در کنسرت آهنگ «چراغا رو خاموش کن» را شروع به خواندن کرد.

http://www.musicema.com/images/pgimg_image9_1_1169.jpg

رضا صادقی در ادامه کنسرت حدیثی از امام علی (ع) گفت: «راه کم کردن بزرگ‌ترین گناهان لبخند گذاشتن روی لب‌های دیگر است.» و افزود: «حالا ما هم که لبخند می‌زنیم برای همه دعا کنیم همه عاشقانه‌ها مون همه کسایی که دوست داشتند در این جمع باشند و همه کسایی که دوست نداشتند در این جمع باشند. سه ستاره بزرگ در زندگی من هست. یک ستاره لبخند خداست که در زندگی من جاری هست که دوستان خوبی مثل شما دارم. دوم اینکه ایرانیم و در ایران‌زاده شدم و سوم اینکه یک جنوبی و یک بندرعباسی هستم» و سپس آهنگ «جان دل» که اهنگی بندری هست را با‌‌ همان لهجه بندری شروع به خواندن نمود. پس از این اهنگ رضا صادقی بلافاصله آهنگ «دلم برات تنگ شده جونم» و پس از آن آهنگ «نیمه شب از خواب پا می‌شم تو نیستی پیشم....» را اجرا کرد.
سپس رضا صادقی با گفتن: «امیدوارم خیلی دیر به این نتیجه نرسیم کسی که خیلی دوستمون داره و دوستش داریم احتیاج به لبخند ما داره» اهنگ بعدی خود را اجرا کرد. پس از آن رضا صادقی اهنگ «عشق تازه حرف تازه» و آهنگ بسیار معروف خود «مشکی رنگ عشقه» را اجرا کرد.
http://www.musicema.com/images/pgimg_image11_1_1169.jpg

رضا صادقی در ادمه کنسرت از استاد دکتر علی شریعتی یاد کرد و گفت: «خدایا عقیده‌ام را از شر عقده‌هایم مصون بدار» و در ادامه افزود: «پریدن سخته تا وقتی توی دست ادم‌ها سنگه/ اگر دونه می‌پاشند یه کار جای می‌لنگه/تا وقتی روبروشونی رفیق و یار و همدردند/ سرت رو برنگردون که عجیب این قوم نامردند...... وقتی خندیدم گفتن دیوانه است وقتی گریستم گفتند بهانه است خواستم زندگی کنم نگذاشتند دنیا نگه دارید می‌خواهم پیاده شم» و با این مقدمه آهنگ «وایسا دنیا» را به زیبایی و با احساس هرچه تمام‌تر با همراهی همه حاضرین در کنسرت اجرا کرد. پس از آن اهنگ «تو با منی» را اجرا کرد.
http://www.musicema.com/images/pgimg_image1_1_4359.jpg

رضا صادقی در پاسخ به احساسات حاضرین گفت: «اعتقاد راسخ دارم ایرانی جماعت جز معدود ملیت‌ها جهانه که با هم می‌خندد ولی به هم نمی‌خندد و ما اینجاییم که با هم بخندیم و با هم بخونیم و در این با هم موندن‌ها به افتخار تهیه کننده عزیز محمد مرشدی وگروه مشکی پوشان یک دست بزنید» و پس از آن آهنگ بعدی خود را در میان تشویق حاضرین با انرژی فراوان اجرا کرد و کنسرت را با آهنگ «دروغ نگو قسم نخور» ادامه داد.
http://www.musicema.com/images/pgimg_image3_1_4359.jpg

رضا صادقی در مورد فیلم سینمایی که در ان بازی کرده گفت و اظهار داشت تجربه بسیار قشنگی یکبار برای همیشه بود و آرزو کرد هوادارانش از دیدن او در این فیلم لذت ببرند و شعری که در این فیلم اجرا کرده است را دکلمه کرد: «پریدن سخته تا وقتی توی دست ادم‌ها سنگه/ اگر دونه می‌پاشند یه کار جای می‌لنگه/تا وقتی روبروشونی رفیق و یار و همدردند/ سرت رو برنگردون که عجیب این قوم نامردند/» و پس از آن آهنگ «خرابم نکن» را به زیبایی اجرا کرد. هنگام اجرا همه حاضرین موبایل‌ها را روشن کردند و حس زیبایی این آهنگ را فرا گرفت و آسمان سالن ستاره باران شد و در ادامه آهنگ «نرو» را اجرا کرد و پس از آن به اجرای یک آهنگ شاد که باعث انرژی و خوشحال زیاد حاضرین شد پرداخت.
http://www.musicema.com/images/pgimg_image12_1_4359.jpg

پس از این اجرا رضا صادقی از استاندار اصفهان آقای ذاکر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، اداره اماکن و نیروی انتظامی و مدیر برنامه آقای مرشدی تشکر کرد و به معرفی گروه خود پرداخت: سید بهنام ابطحی رهبر اکس‌تر و نوازنده درام/معین راهبر کیبورد/ارسطو میرزایی پرکاشن/مرتضی کریمی عود/مسعود همایونی گیتار الکتریک/امیر سرگزی کیبورد/ دارا دارایی گیتار بیس/ حسین شریفی ترمبون/ رامین ابراهیمی ساکسیفون/ رضا آذر نزاد ترومپت. البته در حین اجرای این کنسرت رضا صادقی بار‌ها گروه مشکی پوشان مخصوصا سید بهنام ابطحی رهبر ارکس‌تر را معرفی کرده بود. همچنین از صدرالدین حسین خانی مدیر ایران گام تشکر نمود و آهنگ «وایسا دنیا» را بعنوان اهنگ پایانی کنسرت اجرا کرد. و در پایان کنسرت افزود: «من رضا صادقی عاشقتونم. امیدوارم همیشه به حق علی فقط و فقط بخندید که مردیم دق کردیم از بس گریه کردیم»

لازم به ذکر است در پایان کنسرت در گفتگویی کوتاه که با آقای محمد مرشدی برنامه گزار این کنسرت داشتیم وی اظهار داشت: «تشکر می‌کنم از استاندار اصفهان دکتر ذاکر که واقعا حمایت بی‌شائبه‌ای از این کنسرت کرد. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی و اداره محترم اماکن و کلیه عوامل اجرایی خبرنگاران و حراست. خدا را شکر که همه چیز خوب تمام شد.»
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture 
منبع: musicema.com
 برچسب ها: عکس های کنسرت رضا صادقی در اصفهان، رضا صادقی، عکس رضا صادقی،
ارسال توسط بابک .
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
EBux.IR

EBux.IRباکسها

PoolBux

ParsianBux

TakBux

ابزار وبمستر

خرید شارژ

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ